Weekend na drogach pow. zwoleńskiego - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Weekend na drogach pow. zwoleńskiego

Data publikacji 15.07.2019

Wypadek drogowy, trzy kolizje i dwóch nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu zwoleńskiego. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownice po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników dróg.

Wypadek drogowy, trzy kolizje i dwóch nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu zwoleńskiego.

Wczoraj około godz. 23:50 w Podzagajniku na krajowej drodze K-12 doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z pierwszych ustaleń kierowca toyoty nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na tył pojazdu kia którego kierujący wykonywał manewr skrętu. Kierujący Pasażer kia z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Także w niedzielę około godz. 12.00 dyżurny KPP w Zwoleniu otrzymał podobne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Załazach na trasie K-12. Policjanci wysłani na miejsce ustalili,  że kierowca hyundaia wykonując manewr skrętu doprowadził do zderzenia z Scanią. na szczęście nikomu w tym zdarzeniu nic się nie stało.

Nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w sobotę. Pierwszy w godzinach porannych miejscowości Policzna. 50 letni kierowca poloneza miał prawie 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący w godzinach popołudniowych w miejscowości Szczęście.             58 letni kierowca hondy  miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownice po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników dróg.

  • pojazd leżący na boku oraz ciężarówka w rowie
    autor: Krzysztof Gregorczyk
  • ciężarówka stojąca w rowie oraz przewrócony suw
    autor: Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony