Ujawnione narkotyki - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Ujawnione narkotyki

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W toku ciężkiej i systematycznej pracy operacyjnej w środę ujawniono ponad 22 gramy marihuany.

Jednym z wielu zadań zwoleńskich  policjantów, w ich codziennej służbie, jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Działania operacyjne mundurowych pozwoliły na ustalenie mężczyzny, który w środę został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Zatrzymany  to 21-letni mieszkaniec pow. zwoleńskiego. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania ujawniono torebki foliowe z zawartością środków odurzających w postaci marihuany o wadze ponad 22 gramów. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną służąca do ważenia. Wobec mężczyzny Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie i niebawem stanie przed Sądem i odpowie za swoje czyny.

Informujemy i przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce Zabronione i zagrożone karą do 1 roku pozbawienia wolności.

Wytwarzanie znacznej ilości narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności powyżej 3 lat więzienia.

Wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków jest zbrodnią, za które kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia,

Udzielanie nieletnim narkotyków jest zbrodnią, za którą grozi kara od 3 lat więzienia.

 

Autor:  asp Krzysztof Gregorczyk

  • widok z tyłu mężczyzny w niebieskiej kurtce oraz funkcjonariusza w zielonej kamizelce
    autor Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony