Świeć przykładem – Noś odblaski! - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Świeć przykładem – Noś odblaski!

Data publikacji 03.12.2019

Jesienno-zimowy okres to trudny czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok i mgły powodują, że są oni słabo widoczni dla kierowców, dlatego przypominamy i apelujemy o noszeniu odblasków. Każdy element odblaskowy może zwiększyć kilkukrotnie odległość z jakiej kierowca widzi pieszego.

Policjanci z zwoleńskiej komendy systematycznie przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 - 40 metrów. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru, może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, aby poruszając się po drogach pamiętali o tym, żeby być widocznym dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że stosowanie elementów odblaskowych może ocalić życie wielu użytkownikom dróg.

„Policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym.  Noś odblaski. Świeć przykładem.”

Powrót na górę strony