Kolizja rowerem na zakazie w stanie nietrzeźwości - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

Kolizja rowerem na zakazie w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 03.09.2020

Mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu i mimo sądowego zakazu zdecydował się wsiąść na rower i do tego spowodował kolizje grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 17.55 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, udali się na ulice Perzyny w Zwoleniu gdzie doszło do zdarzenia drogowego pojazdu z rowerzystą. Jak się okazało kierujący rowerem  39-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. zwoleńskiego posiadający sądowy zakaz prowadzenia rowerów, a do tego po przebadaniu na stan trzeźwości wynik wyniósł 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, wjechał wprost pod nadjeżdżające audi. Szybka reakcja kierującego pojazdem doprowadziła jedynie do otarcia pojazdu.  Teraz za czyny, których się dopuścił się rowerzysta, odpowie przed sądem.

 

Policjanci przypominają!
Przepisy obowiązujące podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości i dotyczą one również rowerzystów. 

 

Autor:  asp. Krzysztof Gregorczyk

Powrót na górę strony