WSPÓLNE KONTROLE TRANSPORTU W RAMACH DZIAŁAŃ "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

WSPÓLNE KONTROLE TRANSPORTU W RAMACH DZIAŁAŃ "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

Data publikacji 04.09.2020

Zwoleńscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego szczególnym nadzorem objęli transport którym poruszają się dzieci i młodzież do szkół . Głównym ich założeniem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie przewozu do i ze szkół. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny autobusów, wyposażenie aut, czas pracy oraz trzeźwość kierowców.

Wczoraj w Sycynie Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Zwolenia wspólnie z inspektorami ITD. kontrolowali transport drogowy a szczególnym nadzorem objęli autobusy i busy przewożące dzieci i młodzież do szkół. Najważniejszym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przewożonych do szkół środkami zorganizowanego transportu.

Policjanci kontrolowali autobusy przewożące dzieci i młodzież do szkół w sposób zorganizowany szczególną uwagę zwracając na trzeźwość oraz czas pracy kierowców. Sprawdzali także czy kierowcy posiadają wszystkie wymagane dokumenty, oraz jaki jest stan techniczny pojazdu. Zwracali uwagę na obowiązkowe wyposażenie autobusów, ich właściwe oznakowanie, liczbę przewożonych pasażerów oraz przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

 Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk

  • policjant kontrolujący autobus stojący na parkingu
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
  • stojący autobus i samochód ciężarowy podczas kontroli
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
  • widok autobusu stojącego na parkingu
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony