ZAMIAST GRZYBÓW – NIEWYBUCHY - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

ZAMIAST GRZYBÓW – NIEWYBUCHY

Data publikacji 10.09.2020

Jeden z mieszkańców Warszawy zbierając grzyby znalazł trzy niewypały. O swoim znalezisku powiadomił Policję. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili znalezisko i jak się okazało były to pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej.

W dniu dzisiejszym około godz. 8.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu otrzymał informację, że w lesie około miejscowości Lucimia zbierający tam grzyby mieszkaniec Warszawy znalazł niewypały.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Jak się okazało, w lesie, znajdują się częściowo zakopane w ziemi niewybuchy, trzy pociski artyleryjskie z materiałem wybuchowym. Wzorowa postawa obywatelska i świadomość o zagrożeniu jakimi są pozostałości pocisków, niewybuchów doprowadziły do oczyszczenia terenu z niebezpieczeństwa.  

W lasach w okolicach Lucimi mogą znajdować się różnego rodzaju materiały niebezpieczne. Rozpoczął się sezon grzybobrania i Policjanci apelują o zachowanie rozwagi nie ruszania znaleziska i niezwłoczne informowanie służb pod nr 112.

Autor asp. Krzysztof Gregorczyk

  • widok trzech pocisków artleryjskich
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony