Aktualności

GROŹNE NIEWYBUCHY Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ - POLICJANCI ZABEZPIECZALI AKCJĘ ICH USUWANIA

Data publikacji 27.10.2020

W miniony piątek w godzinach rannych zwoleńscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu niewybuchów z II wojny światowej podczas prac ziemnych na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w m-ci Załazy gm. Przyłęk. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia saperów. Działania trwały do około godziny 15.00 gdzie niewybuchy zostały usunięte. Konieczna była ewakuacja pracowników zakładu i zamknięcie przyległego terenu.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchów. Już od godzin porannych, miejsca tego pilnował policyjny patrol. Następnie w uzgodnieniu z dowódcą patrolu saperskiego przystąpiono do ewakuacji pracowników zakładu oraz pobliskich mieszkańców.

Policjanci wspomagali saperów oraz dbali o przygotowanie miejsca dla ewakuowanych pracowników zakładu. Konieczne okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań oraz wyznaczenie objazdów.

Akcja zakończyła się około godz. 15.00, sprawdzeniem terenu i wywiezieniem przez patrol saperski, groźnych niewybuchów - 6 bomb  z okresu II wojny światowej.

asp. Krzysztof Gregorczyk

  • leżące niewybuchy na ziemi
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
  • poukładane i zabezpieczone niewybuchy w skrzyni
    autor asp. Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony