Aktualności

Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 29.05.2017

W ubiegłym tygodniu w ramach XIII Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Droga bezpieczna dla wszystkich” w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbyły się spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

W poniedziałek (22.05) dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z przewodnikiem psa policyjnego oraz jego podopiecznym „Cezarem”. Podczas spotkania policjant zaprezentował dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności służbowego psa. Funkcjonariusz omówił  jak prawidłowo zachować się w przypadku ataku agresywnego psa.

W czwartek (25.05) uczniowie klas trzecich w ramach prelekcji pn. „Jesteś odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego” spotkali się z policjantkom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Podczas spotkania przypomniano podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz przybliżono uczniom zasady poruszania się po drogach rowerem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Już za miesiąc rozpoczną się wakacje, dlatego policjanci podczas spotkań z dziećmi poruszali tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Omawiali bezpieczeństwo w sieci oraz zasady korzystania z internetu. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas letniego wypoczynku.

Policjanci zaplanowali już kolejne spotkania w szkołach dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

Agnieszka Kołdej

Powrót na górę strony