Aktualności

ROAD SAFETY DAYS - DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU ZWOLEŃSKIEGO

Data publikacji 21.09.2022

Dzisiaj w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności zwoleńscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne pn. „ROAD SAFETY DAYS". Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W ramach akcji policjanci ze zwoleńskiej drogówki realizowali działania prewencyjno-profilaktyczne w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego ukierunkowane na dążenie do założeń Wizji Zero - zero ofiar śmiertelnych na drogach. Prowadzili pomiary prędkości, reagowali  na negatywne zachowania kierujących pojazdami  nie tylko na drogach ale także wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominali kontrolowanym kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przez nich przepisów i wzajemny szacunek na drodze.

Z tej okazji w Szkołach Podstawowych w Sydole i Sycynie policjanci wspólnie z dziećmi i nauczycielami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący spotkanie funkcjonariusze starali się wyrobić wśród dzieci m. in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i tylko na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony