Aktualności

ZOSTAŃ STUDENTEM W AKADEMII POLICJI W SZCZYTNIE

Data publikacji 08.04.2024

Oferta studiów w Akademii Policji w Szczytnie. Już niebawem rusza kolejny nabór na studia o kierunku nauka o Policji. Jest on adresowany do maturzystów, a po jego ukończeniu absolwent otrzyma nominację na pierwszy stopień oficerski.

Studia I stopnia o profilu praktycznym na kierunku nauka o Policji w Akademii Policji w Szczytnie adresowane są do osób, które wiążą swoje plany zawodowe ze służbą w Policji. By móc do niej przystąpić trzeba zdać maturę oraz przejść nabór do formacji.

Studia trwać będą 4 lata i będą prowadzone w formie stacjonarnej. W trakcie pierwszego roku studiów studenci uzyskają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu szkolenia zawodowego podstawowego. Będą także realizować praktyki zawodowe w jednostkach terenowych Policji. Natomiast po ich ukończeniu absolwenci otrzymają tytuł zawodowy licencjata, a także możliwość przystąpienia do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie podstawą do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych - podkomisarza Policji.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony