Aktualności

Królik przetrzymywany bez dostępu do światła dziennego, pożywienia i wody

Data publikacji 03.05.2024

Policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie, wspólnie ze strażą pożarną oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „Pies z kotem” odebrali właścicielom królika, który był trzymany bez dostępu do światła dziennego, pożywienia i wody. Królik został przekazany pod opiekę pracownikom stowarzyszenia. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

W poniedziałek (29.04) Policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie otrzymali informację od przedstawicieli Stowarzyszenia „Pies z kotem”, że na jednej z posesji na terenie gminy Tczów od kilku dni bez dostępu do światła dziennego, pożywienia oraz wody zamknięty jest królik. Policjanci i przedstawiciele Stowarzyszenia natychmiast przystąpili do działania. Na miejsce została wezwana również straż pożarna, która musiała przeciąć zabezpieczenie, ponieważ właścicielka nie chciała otworzyć gołębnika, w którym znajdował się królik. Interwencja zakończyła się odebraniem właścicielce królika, który następnie został przekazany pod opiekę pracownikom stowarzyszenia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zwoleniu. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi.

Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112.

Nie bądź obojętny – zareaguj!


mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony