Aktualności

#Stopwypadkom - uważajmy na drodze

Data publikacji 30.01.2024

Dwóch pieszych zostało potrąconych w poniedziałkowych wypadkach w Przasnyszu i Ostrowi Mazowieckiej. We wtorek w pow. lipskim doszło do zdarzenia, w którym zginął 38-letni motorowerzysta. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi kierować się zasadą ograniczonego zaufania i pamiętać o tym, że na drodze nie jest sam. Nawet najdrobniejszy błąd może prowadzić do wypadku.

W poniedziałek (29.01) kilka minut przed godziną 13 na ul. Lubiejewskiej w Ostrowi Maz. doszło do potrącenia 76-letniej pieszej, przez kierującego vw 42-letniego mężczyznę. Ostrowscy policjanci na miejscu ustalili wstępny przebieg zdarzenia. 76-letnia mieszkanka pow. ostrowskiego prowadząc rower podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, została potrącona przez vw, za którego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec pow. wyszkowskiego. Piesza z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala na badania. Kierowca vw był trzeźwy. Teraz sprawą zajmują się policyjni dochodzeniowcy.

Kilka minut później, bo ok. godziny 13:35 w Przasnyszu, na ul. Piłsudskiego również doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych czynności wykonanych przez policjantów na miejscu wypadku wynika, że 44-letnia kierująca oplem, potrąciła przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych 70-letnią mieszkankę pow. przasnyskiego. Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Kierująca 44-letnia mieszkanka Przasnysza była trzeźwa. Mundurowi będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny wypadku. O tym pisaliśmy tutaj.

We wtorek (30.01) kwadrans przed godziną 11 w msc. Siekierka Stara (pow. lipski) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Lipscy policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 44-letnia kierująca seatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 38-letniemu motorowerzyście. Niestety pomimo podjętej reanimacji przez ratowników kierujący motorowerem marki Yamaski mieszkaniec pow. lipskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierująca seatem była trzeźwa. Lipscy policjanci na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań biegłego.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy również, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a także zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Musi również ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony