Aktualności

Jak na co dzień dbasz o granice dzieci online?

Data publikacji 05.02.2024

W dniu 6 lutego 2024 r. już po raz dwudziesty w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Profilaktycy z jednostek Policji z terenu garnizonu mazowieckiego włączyli się w promocję bezpieczeństwa online oraz przeprowadzają liczne działania na rzecz budowania właściwych postaw w cyfrowym świecie.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Organizatorzy przedsięwzięcia: Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK zapraszają edukatorów, profilaktyków i rodziców do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowanych w ramach DBI 2024 tj. lekcje online lub webinary, które są dostępne za pośrednictwem strony https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html. Działania w ramach DBI, które są ukierunkowane na  zwiększania wiedzy w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej, zaplanowano do końca marca 2024 r.

Uroczysta gala DBI 2024 odbędzie się stacjonarnie w dniu 6 lutego br. w Warszawie. Jednak każdy może w niej uczestniczyć online.

Informacje szczegółowe, konspekty lekcji i materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej https://www.saferinternet.pl/.

 

Opr. Sylwia Szewczyk/Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Działania profilaktyczne:

KMP w Radomiu

KPP w Ciechanowie

KPP W Łosicach

KPP w Żyrardowie

KPP w Makowie Mazowieckim

KPP w Przasnyszu

KPP w Kozienicach

 

 

Powrót na górę strony