Aktualności

Data publikacji 19.03.2024

W najbliższą środę (20.03) mieszkańcy Mazowsza, ale też i całej Polski powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym planowanym protestem rolników. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji oraz blokady wielu dróg. O miejscach protestu rolników na terenie garnizonu mazowieckiego informujemy poprzez mapę przygotowaną przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Mapa będzie stale aktualizowana. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby śledzili aktualne informacje o utrudnieniach na drogach.

W środę (20.03) na drogi krajowe i wojewódzkie m.in. garnizonu mazowieckiego wyjadą pojazdy i maszyny rolnicze, które moga spowodować spowolnienie oraz znaczne utrudnienie w ruchu. Prosimy wszystkich kierowców o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem oraz korzystania z wyznaczonych objazdów. Wszystkich uczestników, którzy natrafią na zator drogowy, prosimy o zachowanie cierpliwości oraz poszanowanie praw innych kierując. Przypominamy o obowiązku tworzenia korytarza życia.

Przypominamy wszystkim podróżnym, aby w reakcji na protesty, odpowiednio szybciej zaplanować trasę alternatywną. W związku z tym niżej publikujemy linki do komunikatów zamieszczanych na  stronach internetowych jednostek Policji garnizonu mazowieckiego, dotyczących wyłączonych dróg oraz możliwych tras alternatywnych:

Policja Ostrołęka

Policja Radom

Policja Garwolin

Policja Przasnysz

Policja Ciechanów

Policja Łosice

Policja Mława

Policja Sierpc

Policja Węgrów

Policja Zwoleń

Policja Pułtusk

Policja Grójec

Policja Żyrardów

Policja Ostrów Mazowiecka

Policja Sochaczew

Policja Wyszków

Policja Płock

 

Poniżej znajduje się poglądowa mapa utrudnień na drogach garnizonu mazowieckiego, która aktualizowana jest przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu.

Dane zamieszczone na mapie nie są wiążące. 

Poniżej mapa zgłoszonych protestów prowadzona przez organizatora protestu środowisk rolniczych.

Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność.

Powrót na górę strony