Aktualności

Kierowca z ponad 3 promilami zatrzymany kilka minut po zgłoszeniu świadka

Data publikacji 14.06.2024

„Jedzie przede mną pijany kierowca…”. Dzięki temu zgłoszeniu ciechanowscy policjanci już po kilku minutach zatrzymali 54-letniego kierującego Fordem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. 54-latek trafił do aresztu. Prawo jazdy mężczyzna stracił kilka dni wcześniej również za jazdę po alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony czwartek (13.06)  kilka minut po północy dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że kierujący Fordem, poruszający się drogą krajową nr 60, może być pijany. Dyżurny natychmiast przekazał informację policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego. Już po 5 minutach funkcjonariusze zatrzymali Forda na DK-60 w miejscowości Pomorze. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna kilka dni wcześniej (9.06) stracił prawo jazdy również za jazdę po alkoholu. Pisaliśmy o tym tutaj.

54-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Ford, którym kierował został odholowany na policyjny parking. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Z pewnością wzorowa postawa świadków pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony