Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny pieszy to widoczny pieszy
Apelujemy do wszystkich pieszych i rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku. Statystyki jednoznacznie wskazują, że zastosowanie takich akcesoriów znacznie zwiększa widoczność i tym samym redukuje ryzyko potencjalnych niebezpieczeństw.
Dodano: 27.11.2023 -
3 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przez 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki zaangażowaniu społeczeństwa udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów. Ktoś może powiedzieć jakie to problemy, że kierowca źle zaparkował, jeździ trochę za szybko czy wypije się piwo pod sklepem? Jak się jednak okazuje sytuacje takie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa ludzi, a skuteczne i szybkie ich rozwiązanie pozwala na bezpieczne funkcjonowanie w danym środowisku.
Dodano: 27.11.2023 -
Pijany 39-latek bez uprawnień za kierownicą niesprawnego chryslera
Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem rozsądku wykazał się 39-latek, który pijany i bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę niesprawnego chryslera. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie jest ubezpieczony i nie ma aktualnego przeglądu technicznego. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Auto zostało odholowane na policyjny parking, a kierujący trafił do policyjnego aresztu. W taki sam sposób jazdę zakończyła 54-letnia pasażerka chryslera.
Dodano: 27.11.2023