Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ślubowanie klas mundurowych - początek drogi do służby rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny
W wyjątkowej scenerii Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką z 1831r. na Fortach Bema odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas o profilu mundurowym. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, ich rodziny, nauczycieli oraz przedstawicieli służb mundurowych i samorządu. W podniosłej atmosferze młodzież złożyła ślubowanie, rozpoczynając kolejny etap edukacji związanej z kształtowaniem postaw patriotycznych, obywatelskich i przygotowaniem do przyszłej służby na rzecz bezpieczeństwa kraju. Gratulacje młodzieży składającej dziś ślubowanie za wybranie dalszej drogi edukacji „w mundurze”, który symbolizuje patriotyzm i dumę skierował, m.in. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Tomasz Suchecki.
-
Uczestniczki kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” ćwiczyły obronę przed napastnikiem próbującym wyrwać torebkę
Kolejne zajęcia w ramach kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” poświęcone były praktycznym aspektom samoobrony. Uczestniczki wzięły udział w realistycznych symulacjach napadu połączonego z próbą wyrwania torebki. Pod okiem policyjnych instruktorów poznawały skuteczne sposoby reagowania na zagrożenie, techniki obrony oraz zasady, które mogą pomóc uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
-
Kontrole „Prędkość” na drogach Mazowsza. Policjanci zapowiadają wzmożone pomiary prędkości
W piątek, 12 czerwca, policjanci ruchu drogowego na terenie garnizonu mazowieckiego będą prowadzić wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze będą sprawdzać, z jaką prędkością poruszają się kierowcy, zwłaszcza na odcinkach dróg, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
-
Dbamy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - kontrole autokarów
Końcówka roku szkolnego, to zazwyczaj okres licznych wycieczek, wyjazdów integracyjnych oraz zielonych szkół. W związku ze zwiększoną liczbą podróży organizowanych dla dzieci i młodzieży policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą wzmożone kontrole autokarów przewożących uczestników wyjazdów.
-
Wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu - został wyeliminowany z ruchu przez policjantów i stracił już prawo jazdy
Kolejna osoba przekonała się, że łączenie alkoholu z kierowaniem pojazdem, to jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań na drodze. 55-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który kierował samochodem mając w organizmie 0,7 promila alkoholu, stracił już prawo jazdy. Został zatrzymany przez policjantów z Kadzidła. Wkrótce odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.
-
Deszczowa pogoda wymaga większej ostrożności zarówno od kierowców, jak i pieszych!
Padający deszcz, mokra nawierzchnia i ograniczona widoczność znacząco wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców, pieszych oraz rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie obserwować drogę szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Piesi natomiast muszą dokładnie się rozglądać zanim zrobią na przejściu tzw. pierwszy krok pamiętając przy tym, że podczas opadów deszczu samochód musi pokonać większą drogę, aby się zatrzymać.
-
Znaleziona hulajnoga i klucze do odbioru w siedzibie ostrołęckich policjantów
Ostrołęccy policjanci poszukują właściciela hulajnogi elektrycznej marki Xiaomi oraz kompletu kluczy, które zostały znalezione na terenie miasta. Osoba, która utraciła wymienione przedmioty, może je odebrać po wcześniejszym kontakcie z funkcjonariuszami pod numer telefonu 47704 14 24 i potwierdzeniu prawa własności.
-
Ostrołęccy policjanci nie pozwolili poszukiwanemu uniknąć kary pozbawienia wolności
Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kolejna osoba poszukiwana do odbycia kary więzienia została zatrzymana. 27-latek miał do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności.
-
Zmierzyli się z torem przeszkód do klas mundurowych - mundurowi na swoim stoisku promowali służbę i równe szanse dla kobiet i mężczyzn w Policji
Ponad 120 uczniów klas mundurowych wzięło udział w testach sprawnościowych do klas mundurowych, które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. W wydarzeniu uczestniczyli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy przybliżali młodzieży zasady naboru do służby oraz wymagania stawiane przyszłym funkcjonariuszom, a także prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów. Podczas spotkania policjanci poruszali tematykę wynikającą z Planu równości płci w policji, zwracając szczególną uwagę na kwestie związane z zapewnieniem równych szans kobiet i mężczyzn w służbie policyjnej.
-
Uwierzyła, że wnuczka spowodowała wypadek pomimo tego, że słyszała o tej metodzie działania oszustów. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
77-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczkę i prokuratora”. Seniorka uwierzyła w historię o rzekomym wypadku drogowym spowodowanym przez rzekomą jej syna z wnuczką i przekazała oszustom 70 tysięcy złotych w ramach kaucji, aby wykupić syna z aresztu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz rozmowy z seniorami na temat metod działania przestępców. Bardzo dobrym pomysłem chroniącym przed takimi oszustwami jest ustalenie w rodzinie specjalnego hasła bezpieczeństwa, dzięki któremu będziemy mieli 100% pewności, że rozmawiamy z naszą rodziną, a nie oszustami.