Aktualności

Oszustwo w Internecie - ostrołęcka policja ostrzega

Data publikacji 22.08.2017

1200 złotych stracił mieszkaniec naszego miasta, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić telefon. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wczoraj. Zgłaszający oświadczył, że w 10 sierpnia  bieżącego roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego postanowił kupić telefon komórkowy za kwotę 3200 złotych. W tym celu na konto osoby sprzedającej wpłacił zaliczkę w kwocie 1200 złotych.

Pozostała kwota miała zostać zapłacona przy odbiorze telefonu. Jednak do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą,, się urwał”. Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

 

Zwracamy się z prośba o rozsądne podchodzenie do wszelkiego rodzaju ,,okazji” czekających na nas podczas zakupów za pośrednictwem stron www. Cena znacząco odbiegająca od wartości rynkowej danego produktu ,lub brak pełnych danych personalnych osoby sprzedającej powinny wzbudzić naszą czujność.

W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta ,,za pobraniem”.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony