Aktualności

Działania ,,Bezpieczny Weekend” – podsumowanie

Data publikacji 28.08.2017

Patrząc na wyniki ,,weekendowych” policyjnych działań zdecydowanie można uznać ostatni weekend wakacji za bezpieczny. Na drogach w tym czasie znajdowała się zwiększona ilość policyjnych patroli, które dbały o bezpieczeństwo zarówno ,,na drodze”, osiedlach mieszkaniowych oraz lokali rozrywkowych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym czasie nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych, w tym wypadków śmiertelnych. Odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została niegroźnie ranna. Podczas weekendu doszło także do 9 mniej poważnych zdarzeń drogowych, czyli kolizji.

Dzięki policyjnej akcji udaremniono jazdę 3 kierowcom, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości.  Zatrzymano również jeden blankiet prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pamiętajmy też, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony