Aktualności

Niechlubny rekordzista zatrzymany dzięki zgłoszeniu mieszkańca Ostrołęki - dziękujemy

Data publikacji 28.08.2017

Cieszy fakt, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Tym razem właściwa reakcja mieszkańca pozwoliła na eliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierującego, a być może uniknięcie tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca miał w swoim organizmie blisko 4 promile alkoholu, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Reagujmy w każdym przypadku, kiedy mamy podejrzenie o tego rodzaju sytuacjach.

W sobotę około godziny 9:00 na telefon dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła osoba, która poinformowała o pijanym kierowcy, który najpierw miał jechać oplem  ,,zygzakiem” po chodniku, a następnie zatrzymał się pod jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta.

Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiej ,, drogówki”, którzy ustalili, że mężczyzna odjechał. Po chwili mundurowi znaleźli kilka ulic dalej poszukiwany pojazd. Stał na poboczu a za jego  kierownicą spał mężczyzna. Po ,, obudzeniu” okazało się, że  ma on problemy z utrzymaniem równowagi oraz czuć od niego wyraźnie alkohol.

Mężczyzną okazał się 22 – letni mieszkaniec Płocka, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3,9 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Powyższe zdarzenie jest kolejnym przykładem jak duży wkład każdy z nas może mieć do poprawy bezpieczeństwa. Być może tym telefonem osoba zgłaszająca uratowała życie niewinnym osobom, oraz samemu nieodpowiedzialnemu kierowcy – dziękujemy.  


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony