Aktualności

Budujesz dom? – nie zapomnij o jego właściwym zabezpieczeniu

Data publikacji 01.09.2017

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odnotowali kilka włamań do nowobudowanych domów. Łupem przestępców padły, m.in. elektronarzędzia. Funkcjonariusze prowadzą czynności skierowane na zatrzymanie sprawców tych zdarzeń. Jednocześnie zwracamy się z apelem do Państwa o zabezpieczenie domów, już na etapie budowy.

Budując dom,  często zapominamy o jego ochronie przed złodziejami.  Wiele osób zabezpieczenie swojego ,,nowego” domu np. w system alarmowy odkłada do czasu zakończenia budowy i ,,przeprowadzki”.

Wydaje ,,nam” się, że przed zamontowaniem mebli, czy też sprzętu elektronicznego nasz dom nie jest atrakcyjny dla ,,amatorów cudzej własności”.

Wiele sytuacji pokazało, że takie myślenie jest mylne. Już na etapie budowy złodzieje mogą narazić nas na znaczne koszty kradnąc np. narzędzia które są niezbędne w trakcie prac budowlanych, lub demontując grzejniki, czy też kable elektryczne.

Straty w wyniku ich działania mogą być bardzo duże, ponieważ do ceny zakupu nowych elementów musimy jeszcze doliczyć cenę ich ponownego montażu. Oczywiście wiąże się to także z dużym opóźnieniem podczas budowy.

 Dlatego już na etapie gromadzenia wartościowych przedmiotów apelujemy o zamontowanie systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnym sprawcom .

Taki system alarmowy powinien być uruchamiany także w dzień, kiedy opuszczamy teren budowy.

W przypadku kiedy  nasz dom nie jest wyposażony  w tego rodzaju zabezpieczenia po zakończeniu prac każdego dnia powinniśmy zabierać z terenu budowy wartościowe przedmioty.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to pracochłonne, ale w przypadku braku właściwego zabezpieczenia, to czasem jedyna metoda na uniknięcie ich utraty.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób w naszej okolicy za każdym razem informujmy o tym policję.

Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29-760-14-24.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony