Aktualności

Spotkania z dziećmi ostrołęckich profilaktyków w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”

Data publikacji 04.11.2024

W okresie od 8 października do 19 listopada bieżącego roku trwa kampania społeczna „Dzieciństwo bez Przemocy”, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Włączyli się także w nią policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy w jej ramach przeprowadzili dotychczas 8 spotkań profilaktycznych, w których wzięło udział blisko 200 uczniów.

Jest to inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci, która potrwa od 8 października do 19 listopada 2024 r. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty użyteczności publicznej w całej Polsce będą podświetlane na czerwono. Akcja będzie coroczną inicjatywą wzmacniającą kształtowanie prawidłowych postaw społecznych wobec ochrony dzieci przed przemocą.

Kampania koncentruje się na:

  • uwrażliwieniu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,  
  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,  
  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Głównym partnerem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. Na potrzeby przedsięwzięcia uruchomiana została strona internetowa https://dziecinstwobezprzemocy.pl/, na której można uzyskać informacje o kampanii, jej partnerach oraz poszerzyć wiedzę z zakresu przemocy wobec dzieci.

Ostrołęccy policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z dzielnicowymi  w ramach powyższej kampanii zarówno na terenie naszego miasta i powiatu przeprowadzili 8  spotkań profilaktycznych poświęconych temu ważnemu zagadnieniu. Wzięło w nich udział prawie 200 uczniów.

W ich trakcie mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na powyższe zagrożenia oraz pokazywali im na konkretnych przykładach jak skutecznie zwrócić się o pomoc w kryzysowej sytuacji. Wskazali im także podmioty, gdzie mogą dzieci i młodzież uzyskać pomoc w tym zakresie.

 

 

nadkom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony