Aktualności

Ostrołęccy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem – TY też możesz pomóc!

Data publikacji 05.11.2024

Na „nasz” teren wróciły ujemne temperatury, dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwiększają swoje działania skierowane na pomoc osobom zagrożonym zamarznięciem. W ich ramach mundurowi sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Jednak policyjne działania będą bardziej skuteczne, jeśli włączą się do nich sami mieszkańcy np. informując o takich sytuacjach odpowiednie instytucji i służby. Pamiętajmy: wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod bezpośredni numer telefonu 47 704 14 24.

W związku ze spadkiem temperatur policyjni profilaktycy wspólnie z funkcjonariuszami innych komórek organizacyjnych KMP w Ostrołęce kontrolują miejsca z których mogłyby korzystać osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Mundurowi, każdego roku, monitorują sytuację tych osób oraz sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Funkcjonariusze, odnajdując takie osoby, zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

POLICJA OSTROŁĘKA:

Zwracamy się do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, kierującej się do pustostanu, czy też śpiącej np. na ławce w parku, bądź mieszkającej samotnie, czy też nieporadnej życiowo natychmiast powiadomić policję. Dotyczy to również podejrzenia zasłabnięcia. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia.

Zwracajmy uwagę również na naszych sąsiadów, którzy np. z uwagi podeszłego wieku mogą mieć problem z rozpaleniem w piecu, bądź zdobyciu opału na zimę.

Policjanci  zweryfikują  każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych, bez ogrzewania.

PAMIĘTAJ, JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE!

 

nadkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony