Aktualności

Trwają policyjne działania ,,Niechronieni ”

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce włączyli się w ogólnokrajowe działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś o godzinie 6:00 rano  na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczęli  działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


Funkcjonariusze ,,drogówki"  zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie łamane są przepisy prawa.

Mundurowi  nadzorują odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają też uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony