Aktualności

Pogarszające się warunki na drodze-apel policji

Data publikacji 29.11.2016

W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, zapowiedzianymi ujemnymi temperaturami oraz opadami śniegu ostrołęcka policja apeluje do kierujących o dostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że zapowiedziane ujemne temperatury i opady śniegu sprawią, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Nie zawsze kierujący zdąży natychmiast zatrzymać samochód.

 

Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami. Pamiętajmy też, że pomimo braku opadów deszczu opadająca mgła może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do wyczucia.

 

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego co się dzieje na drodze.

 

 Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, raz jesteśmy kierującym innym razem pieszym. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze.

 

Nieważne, czy jedziemy czy idziemy, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy, dlatego zwracamy się z apelem także do pieszych.

 

Używajmy elementów odblaskowych i zanim wejdziemy na ulicę nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych upewnijmy się dobrze, czy odbędzie się to w sposób bezpieczny. Pamiętajmy, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie oszukać praw fizyki i nie zatrzyma się w miejscu.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony