Aktualności

Trwają kolejne policyjne działania na Targowiskach Miejskich prowadzone przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 12.09.2017

W trosce o bezpieczeństwo zarówno kupujących, jak i sprzedających dzielnicowi oraz policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej niel. i patologii kontynuują działania na Targowiskach Miejscach ukierunkowane, m.in. na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Poruszane są także zagadnienia związane z nowymi narzędziami teleinformatycznymi takimi jak aplikacja ,, Moja Komenda” oraz ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.Działania zostały zainspirowane przez ostrołęcki wydział prewencji.

Od godziny 6:00 rano policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przebywają na Targowiskach Miejskich, aby dbać o bezpieczeństwo przebywających tam osób.

Celem ich działań jest zapobieganie i ostrzeganie o zagrożeniach do jakich najczęściej dochodzi podczas ,, zakupów”. Mowa tu, m.in. o uświadamianiu osób na temat, m.in. kradzieży kieszonkowych. Mundurowi wskazują mieszkańcom najczęstsze metody jakie są stosowane przez sprawców oraz wskazówki jak nie stać się ofiarą złodziei kieszonkowych.

Działania są także doskonałą okazją do rozmów. Funkcjonariusze służą pomocą i odpowiadają na pytania, które w danym momencie nurtują mieszkańców.

Rozmowy dotyczą także nowych narzędzi, dzięki którym każdy z nas może mieć jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo, mowa tu o aplikacji ,, Moja Komenda”, dzięki której w bardzo łatwy sposób możemy nawiązać kontakt z ,,naszym” dzielnicowym oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi instruują ,,krok po kroku” jak korzystać z nowych narzędzi teleinformatycznych.

W trakcie akcji rozdawane są także  ulotki, w których zawarte są informacje na temat wspomnianych zagrożeń, celem ich przekazania swoim rodzinom oraz sąsiadom.

 Wzmożone działania profilaktyczne skierowane na przeciwdziałanie różnego rodzaju przestępczości  są prowadzone w ramach kampanii ,, Dzielnicowy bliżej nas”. 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony