Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań - apel policji

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania ,,Niechronieni” oraz ,, Bezpieczne przejście”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach działań policjanci zwracali  uwagę na nieprawidłowe manewry kierujących w rejonie oznakowanych przejść, ale także na zachowanie rowerzystów i pieszych.

Podczas działań ujawniono wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.

Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Odnotowano także pieszych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz przebiegali przez jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych.

Przypominamy, że obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych, ale także bezpośrednio przed nimi.

 

Dojeżdżając do przejść dla pieszych powinnismy zmniejszyć prędkość, ale także z dużym skupieniem obserwować to co dzieje się na drodze i zachowanie innych kierowców. Jeśli samochód jadący pasem obok nas zwalnia, lub się zatrzymuje, to znak, że na przejściu może znajdowac się pieszy.

Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony