Ponad dwukrotnie przekroczyła prędkość - straciła prawo jazdy
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce każdej doby są obecni na ulicach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Wczoraj (19.02.2025.) zatrzymali kierującą vw, która przez zbyt ciężką nogę pozbawiła siebie prawa jazdy. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy również, że w trudnych warunkach atmosferycznych prędkość nawet ta dozwolona przepisami może nie zapewnić nam bezpiecznej jazdy.
Przekraczanie prędkości to najczęstsza przyczyna tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego ostrołęccy policjanci nie odpuszczają takim kierowcom poprzez, m.in. prowadzone kontrole prędkości na terenie zarówno Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego
Wczoraj (19.02.2025r.) ostrołęccy policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy na trasie K-53 w Myszyńcu. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na vw, który poruszał się ze znaczną prędkością. Od razu zmierzyli mu prędkość i ustalili, że kierowca tego auta jedzie w obszarze zabudowanym 101 km/h, czyli o 51 km/h szybciej niż stanowią przepisy.
Funkcjonariusze zatrzymali w związku z powyższym pojazd do kontroli. Sprawcą wykroczenia okazała się 20-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, które zgodnie z przepisami straci na 3 miesiące oraz ukarali ją mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego konto trafi też 13 punktów karnych.
Bądźmy rozważni na drogach i pamiętajmy:
- Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
- Nadmierna prędkość wydłuża drogę hamowania, ogranicza kontrolę nad pojazdem i zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego.
Przypominamy, że za pierwszym razem, gdy kierowca przekroczy o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
nadkom. Tomasz Żerański