Aktualności

Działania ,,Rynek” – podsumowanie

Data publikacji 18.09.2017

Ostrołęccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na Targowiskach Miejskich czterokrotnie przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Dzielnicowi podczas spotkań z mieszkańcami ostrzegali ich także przed najczęstszymi sposobami działania oszustów. Działania były zainspirowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej w Ostrołęce.

Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców.

 Działania takie są bardzo ważne w kontekście zapobiegania różnego rodzaju przestępstwom, które są najbardziej uciążliwe społecznie społecznie.

 Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa chociażby w kontekście kradzieży kieszonkowych oraz oszustów, którzy podając się np.  za członków naszej rodziny żądają od nas wydania gotówki.

Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom ostrołęccy policjanci w dniach 22, 29 sierpnia oraz 5 i 12 września bieżącego roku na Targowiskach Miejskich przeprowadzili działania ,,Rynek”.

Oprócz wielu spotkań z mieszkańcami rozdano 1050  ulotek z informacjami na temat najczęstszych zagrożeń, w których wskazane były sposoby na ich uniknięcie.

Ponadto  policjanci w działaniach oraz  podczas codziennej służby rozpowszechniali informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie krok po kroku pokazywano, jak korzystać z nowych narzędzi teleinformatycznych, które poprawiają nasze bezpieczeństwa  oraz ułatwiają kontakt z dzielnicowym naszego rejonu.

Na uwagę zasługuje fakt, że od momentu rozpoczęcia działań nie odnotowano w tych miejscach kradzieży. Niewykluczone, że działania będą kontynuowane.

Akcja prowadzona  była w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony