POLICJANCI Z OSTROŁĘKI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI PODSTAWÓWKI, ABY POROZMAWIAĆ O BEZPIECZEŃSTWIE
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Samodzielnego Pododdziału Policji w Ostrołęce w ramach akcji „Bezpieczeństwo ponad wszystko” odwiedzili Szkołę Podstawową w Nowe Wsi Zachodniej, aby przeprowadzić rozmowy z uczniami na temat bezpieczeństwa. Podczas spotkania skoncentrowali się na kluczowych aspektach dotyczących zachowania w grupach rówieśniczych. Szczególną uwagę poświęcono także bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci uczyli także uczniów zasad udzielania pierwszej pomocy.
Spotkanie, które dziś odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Zachodniej, stanowiło świetną okazję do edukacji najmłodszych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.Funkcjonariusze podczas prelekcji podkreślili, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drogach, zwłaszcza z użyciem elementów odblaskowych.
Policjanci omówili także zagrożenia charakterystyczne dla okresu wiosennego oraz przypomnieli zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i zasady bezpiecznego podróżowania samochodem. Wykorzystali do tego specjalną matę z przejściem dla pieszych na której ćwiczyli prawidłowe przejście przez ulicę.
To nie jedyne zajęcia praktyczne podczas dzisiejszego spotkania. Policjanci uczuli uczniów z użyciem fantomu udzielania pierwszej pomoc medycznej. Na koniec spotkania policjanci przekazali najmłodszym elementy odblaskowe.
nadkom. Tomasz Żerański