Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany – dziękujemy odpowiedzialnemu mieszkańcowi naszego powiatu

Data publikacji 27.09.2017

Dzięki właściwej reakcji osoby zgłaszającej kolejny bezmyślny kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje postępowanie. Mężczyzna jadąc osobowym vw najpierw uderzył w bramę posesji, a następnie próbował odjechać. Na szczęście osoba postronna będąca na miejscu uniemożliwiła mu dalszą jazdę i o wszystkim powiadomiła policję. Dziękujemy jej za odpowiednią reakcję, być może zapobiegła ona tragedii niewinnych osób.

Wczoraj około godziny 13:00 doszło na terenie naszego powiatu doszło do zatrzymania kolejnego kierowcy na ,,podwójnym gazie”.

Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiego ruchu drogowego. Według  wstępnych ustaleń kierowca jadąc osobowym vw uderzył w bramę posesji i próbował uciec, jednak osoba postronna widząc całą sytuację udaremniła mu dalszą jazdę i powiadomiła o zdarzeniu policję.

Za kierownicą vw siedział około 50 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W pojeździe na przednim fotelu pasażera znajdował się również mieszkaniec naszego powiatu, trzymał on w ręku otwartą butelkę po alkoholu.

Od obydwóch mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu, nie chcieli oni również wykonywać poleceń policjantów. Po opuszczeniu pojazdu zarówno kierowca, jak i pasażer mieli problem z utrzymaniem równowagi, a kontakt z nimi był bardzo  utrudniony.

W związku z powyższym policjanci poddali kierowcę badaniu trzeźwości, niestety jego wynik to ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący autem nie ma prawa jazdy, zostało mu one zatrzymane w 2015 roku właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

NIeodpowiedzialny kierowca niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że  jazda w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolnosci.

 

Kierowanie po spożyciu alkoholu stanowi w dalszym ciągu duży problem społeczny. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób przeciwstawia się takiemu bezmyślnemu zachowaniu powiadamiając choćby o tym policję.

Dokonujący takiech zgłoszeń  osoby zdają sobie sprawę jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą jazda ,,pijanego kierowcy”. Widząc taką sytuację informujmy o tym policję, nie zakładajmy, że zrobi to za nas ktoś inny. Jednym telefonem możemy zapobiec tragedii jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy.


asp. Tomasz Żerański

Komenda Miejska Policji

w Ostrołęce

Powrót na górę strony