Aktualności

Działania "Trzeźwość w przewozie osób" już w najbliższy poniedziałek

Data publikacji 29.09.2017

W najbliższy poniedziałek 2 października na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego odbędą się działania „Trzeźwość w przewozie osób” ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób

Trzeźwość kierowcy to podstawowa zasada wpływająca na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na każdym z kierujących, w szczególności na kierujących autobusami, busami i ciężarówkami, z powodu liczby przewożonych osób i masy pojazdów spoczywa szczególna odpowiedzialność.

Kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów i wyjeżdżają na drogę pod działaniem alkoholu lub innych podobnie działających środków narażają się na odpowiedzialność karną. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że wskutek takiego zachowania dochodzi do wypadków drogowych, w których są ranni, a nawet zabici.

Dlatego  w poniedziałek 2 października bieżącego roku ostrołęccy  policjanci przeprowadzą akcję „Trzeźwość w przewozie osób” ukierunkowaną jest na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób.

 

asp. Tomasz Żerasński

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony