Aktualności

Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ” - apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości

Data publikacji 17.10.2017

Wczoraj, na terenie naszego powiatu, policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Akcja ta skierowana była głównie przeciwko użytkownikom naszych dróg poruszającym się z niedozwoloną prędkością, którzy stwarzają w ten sposób zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych”

 

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 67 pojazdów, z czego aż 51 przekroczyło dozwoloną prędkość – 11 z nich to obcokrajowcy.  W związku z tym wobec 48 kierowców zostały nałożone mandaty karne.

 

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.


Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.


Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami, czy też pieszymi.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony