Aktualności

Apel ostrołęckiej policji o trzeźwość na drogach

Data publikacji 18.10.2017

Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach ostrołęccy policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie zasady „Piłeś, nie jedź". Mimo powtarzających się apeli nadal na drogach powiatu zatrzymywani są kierujący „na podwójnym gazie”. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo ,,na drodze” wobec tak nieodpowiedzialnych kierowców będziemy stosować zasadę ,,zero tolerancji”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą szereg działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedne z takich działań mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują duże zagrożenie na ,,naszych drogach”.

 

 

Niektórzy z tego rodzaju bezmyślnych kierowców tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

Dlatego zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji.

Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu?

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

 

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

 

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

 

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

 

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Widząc pijanych kierowców nie bądźmy obojętni, tylko poinformujmy o tym policję.  Nie myślmy, że zrobi to za nas ktoś inny.

Jednym telefonem możemy uratować życie samemu kierowcy, ale i innym zupełnie niewinnym użytkownikom dróg.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony