Aktualności

Policyjne działania ,,Niechronieni” – podsumowanie

Data publikacji 26.10.2017

W miniony wtorek prowadzone były wzmożone działania, w których policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracamy się z prośbą zarówno do kierowców, jak i rowerzystów z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają od nas coraz więcej wyobraźni i rozwagi.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności niechronionych jego uczestników.

Pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 58 naruszeń popełnionych przez kierowców aut.

W ,,wtorkowych” działaniach ujawniono także 3 rowerzystów, którzy przejeżdżali rowerem oznakowane przejścia dla pieszych nie dając tym samym kierowcy odpowiedniego czasu na reakcję. Dwaj rowerzyści  poruszali się nie posiadając wymaganego  oświetlenia

Policjanci zmuszeni byli zareagować wobec 9 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych.

Kierujący autami, piesi i rowerzyści za nieprzestrzegające obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi.

Zwracamy się z prośbą  zarówno do kierowców, jak i rowerzystów z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.  Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają od nas coraz więcej wyobraźni i rozwagi.

Dalsze działania już wkrótce.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony