Aktualności

Brak wyobraźni kierującego motorowerem nastolatka –apelujemy o rozsądek i wzmożenie nadzoru rodziców nad dziećmi

Data publikacji 15.11.2017

W wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło wczorajszego popołudnia 5 – letni chłopiec został zabrany do szpitala. Kierowca ,,skutera” nie posiadał uprawnień do kierowania oraz przewoził chłopczyka bez wymaganego kasku.

Wczoraj około godziny 16:00 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem nastolatka i kilkuletniego dziecka na terenie jednej z gmin naszego powiatu.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostali skierowani mundurowi z ostrołęckiego  wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń 16 -  letni mieszkaniec naszego powiatu przewożąc 5 – letniego pasażera bez hełmu ochronnego na zakręcie stracił panowanie nad jednośladem i pojazd przewrócił się na bok.

W wyniku tego 5 – letni pasażer został zabrany do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po badaniach został ,,wypisany” do domu.

W toku dalszych czynności wykonywanych przez policjantów ustalono, że 16 –latek oprócz przewożenia pasażera niezgodnie z obowiązującymi przepisami nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

W związku z tym będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym. Niewykluczone, że do odpowiedzialności karnej będą również pociągnięci jego rodzice.

Prosimy o dokładne interesowanie się tym co robią nasze dzieci. Nie postrzegajmy motoroweru jako ,,większego roweru” na które nie są wymagane uprawnienia do kierowania.

 Wystarczy niewielka prędkość i nieznajomość podstawowych przepisów i znaków drogowych np. A – 7 ( ustąp pierwszeństwa), aby doszło do tragedii. Zainteresujmy się, czy nasz nastoletni syn, czy córka mogą poruszać się tego rodzaju pojazdami.

Prosimy też o używanie bez względu na wiek kasków ochronnych, które w przypadku poruszania się jednośladami stanowią jedyną naszą ochronę.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony