Aktualności

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych – apel policji

Data publikacji 23.11.2017

Apelujemy do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność. Dziś rano na ul. Fieldorfa ,,Nila” doszło do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia blisko 90 – letnia Seniorka trafiła do szpitala. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy.

Informacja o zdarzeniu trafiła do ostrołęckich policjantów dziś około godziny 9:00 rano. Na miejsce skierowano policjantów z ,,drogówki” oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierująca vw około 50 – letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc ulicą gen. Fieldorfa "Nila" w stronę Inwalidów Wojennych na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 88-letnią ostrołęczankę, wspomagającą się kulą ortopedyczną, która przechodziła z prawej strony na lewą.

W wyniku zdarzenia Seniorka została zabrana do szpitala, obydwie uczestniczki tego zdarzenia były trzeźwe.

Kierującej za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostały zatrzymane prawo jazdy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

 

Przypominamy, że znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

 

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Dni będą robiły się coraz krótsze, dlatego przypominamy także pieszym i rowerzystom o zakładaniu kamizelek i elementów odblaskowych, które z pewnością potrafią uratować życie.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony