Aktualności

Opady śniegu - bilans drogowy

Data publikacji 01.12.2017

W związku z opadami śniegu ostrołęccy policjanci podczas minionej doby obsługiwali zwiększoną ilość kolizji drogowych. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o wzmożoną ostrożność i rozwagę na drodze.

W związku z wczorajszymi opadami śniegu na terenie naszego miasta doszło do 10 kolizji drogowych. Żaden z uczestników wymienionych kolizji nie ucierpiał. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

W związku z tym po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie w takich warunkach wzmożonej ostrożności. Zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami.

Dojeżdżając do skrzyżowań oraz zakrętów dużo wcześniej powinniśmy zmniejszyć naszą prędkość.

 

Przypominajmy również o obowiązku odśnieżeniu ,,naszych „ aut.  Za nierealizowanie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Jednak nie o mandat tu chodzi, ale o nasze bezpieczeństwo oraz innych użytkowników dróg.

 

Apelujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony