Aktualności

Policyjne działania ,, Andrzejki” – ,,Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 30.11.2016

Dziś od samego rana ostrołęccy policjanci prowadzą wzmożone działania pk. ,,Andrzejki 2016 - Alkohol i Narkotyki”, które mają na celu, m.in. wyeliminowanie z dróg kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu .

Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na osoby, które będą kierować pojazdami pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

 

Działania rozpoczęły się dziś o godzinie 6:00  i potrwają do jutra, maja charakter ogólnopolski. W ramach tych działań patroli dokonujących kontroli należy spodziewać się na wszystkich drogach naszego miasta i  powiatu.

 

Zwiększoną liczbę funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i ,,po cywilnemu” możemy spodziewać się również w rejonach lokali gastronomicznych.

 

Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowej, sprawdzać będą stan trzeźwości kierującego,  a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, użyją testera do wykrywania obecności narkotyków w organizmie.

 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

 

Zwracamy się także z apelem o informowanie policji w każdej sytuacji, kiedy będziemy świadkami sytuacji w których ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownice, jeden taki telefon może uchronić od tragedii nieodpowiedzialnego kierowcę, ale też niewinne osoby.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony