Aktualności

Uwaga kierowcy! Pogorszenie warunków na drodze – apel ostrołęckiej policji

Data publikacji 21.12.2017

Z uwagi na opady śniegu ostrołęcka policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach jakie mamy obecnie, drogi mogą być śliskie i niebezpieczne. Dlatego też kierujemy apel do kierowców o dostawanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych. Pieszych prosimy o duże skupienie podczas przechodzenia przez jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych oraz noszenie odblasków.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków od dzisiejszego ranka pojawiły się opady śniegu, które mogą utrzymać się nawet kilka dni. Pamiętajmy, że wraz ze zmianą pogody, styl naszej jazdy także powinien ulec zmianie.

Zalegające błoto pośniegowe na drodze może być bardzo śliskie. W związku z tym należy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami.

 

Bardzo ważne jest również, aby dojeżdżając do skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych wcześniej zmniejszyć prędkość.

Nie ufajmy także do końca systemom elektronicznym pojawiających się coraz częściej w naszych pojazdach. Mają one za zadanie jedynie wspomagać kierowcę, jednak nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni.

Praw fizyki nie da się oszukać, jeśli np. zbyt szybko wiedziemy w zakręt żaden nawet najbardziej n będzie w stanie nam pomóc. Nie zapominajmy również, aby przed wyjazdem dokładnie odśnieżyć nasze auto.

 Apelujemy o to, by dostosować prędkość do warunków jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia.

 

 Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

 

Do pieszych zwracamy się także z prośbą, aby przekraczając jezdnie nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych o dokładne upewnienie się, czy takie przejście będzie bezpieczne.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony