Aktualności

Policyjne działania ,, Sylwester 2017” - apel ostrołęckich policjantów

Data publikacji 29.12.2017

Przed nami kolejne dni podczas których wielu z nas będzie podróżować po drogach naszego kraju. Od dzisiaj na drogach naszego miasta i powiatu prowadzone będą przez ostrołęckich policjantów wzmożone działania policyjne „Sylwester 2017” skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czasie Sylwestra i Nowego Roku sporo osób spożywa alkohol. Niestety wśród tych osób są i tacy, którzy ( co wskazują statystyki policyjne) zasiadają za kierownicę po zakrapianej alkoholem imprezie, bądź pieszo całą szerokością jezdni wracają do swoich domów. I jedni i drudzy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach.

Takich uczestników w trakcie prowadzonych działań będziemy się starali z ruchu eliminować. Kontrole policyjne ukierunkowane będą w szczególności na sprawdzanie trzeźwości kierujących oraz tego, czy nie znajdują się oni pod działaniem środków odurzających.

Pamiętajmy, że brak naszego przyzwolenia na kierowanie samochodem osobie, która wcześniej  spożywała alkohol to bardzo pożądana postawa, dzięki niej można uniknąć wielu tragedii drogowych.

Apelujemy do pieszych aby nosili na wierzchniej odzieży elementy odblaskowe, które kierujący dostrzegą ze znacznej odległości, co pozwoli na właściwą reakcję
w sytuacji zagrożenia. Pamiętajmy, że pieszy w konfrontacji z samochodem jest
z reguły na przegranej pozycji, skutek uderzenia samochodu w pieszego to często śmierć bądź ciężkie obrażenia ciała – skutkujące niejednokrotnie kalectwem.

Niewielki pasek elementu odblaskowego może uratować nasze życie i zdrowie.

Życzymy wszystkim podróżującym, tak zmotoryzowanym jak i pieszym aby bezpiecznie i szczęśliwie  dotarli do wyznaczonych sobie miejsc. Miejmy jednak świadomość tego, że to bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Szerokiej drogi i miłej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony