Aktualności

Okradziony Senior przez Panie ,,skupujące” używaną odzież – bądźmy ostrożni

Data publikacji 05.01.2018

83 – letni mieszkaniec gm. Olszewo – Borki został okradziony przez dwie kobiety, które pod pretekstem zbierania używanej odzieży dla osób potrzebujących weszły do jego mieszkania. Ufny Senior stracił pieniądze oraz dokumenty. Apelujemy do Seniorów, aby z dużą nieufnością podchodzili do nowo spotkanych osób. Prosimy również członków ich rodzin o przekazywanie im takich ostrzeżeń.

Zgłoszenie o zdarzeniu zostało przekazane na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wczoraj około godziny 9:40.  Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów. Według wstępnych ustaleń w dniu poprzedzającym zgłoszenie  do mieszkającego samotnie 83 – letniego mężczyzny przyjechał samochód koloru czerwonego prawdopodobnie opel astra, z którego wysiadły dwie kobiety w średnim wieku. Mężczyzna w tym czasie przebywał na terenie swojej posesji. Kobiety powiedziały, że zajmują się zbieraniem używanej odzieży, aby przekazać ją osobom potrzebującym.

Podczas, gdy jedna z  kobiet ,,zagadywała” Seniora druga weszła do środka domu, aby jak twierdzi zgłaszający skorzystać z toalety.

Po kilku minutach wyszła z domu i obydwie kobiety wsiadły do auta i szybko opuściły posesję.  

Po wejściu do domu mężczyzna zauważył brak portfela z zwartością pieniędzy w kwocie 1400 złotych oraz dokumentów.

Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym KMP w Ostrołęce pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24, bądź  z najbliższą jednostką policji.

Bądźmy bardzo ostrożni w kontaktach z nowo poznanymi osobami, często właśnie osoby przedstawiając się za listonosza, kuriera, pracownika opieki społecznej, czy też jak w opisywanym przypadku wolontariusza zbierającego używaną odzież dokonują różnych przestępstw.

Dlatego tak ważne jest, aby nie wpuszczać do naszego domu, lub mieszkania żadnych obcych nam  osób, nawet na chwilę.

Nie zapominajmy, że opisywany przykład, to jedna z wielu metod działania sprawców, popularną metodą jest także prośba o tzw. szklankę wody. Wszystkie te metody mają wspólny cel – dostanie się do naszego domu lub mieszkania. Dlatego tak ważne jest, aby podczas spotykania się z osobami obcymi stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

Powyższe informacje przekażmy także Seniorom z naszych rodzin, sąsiadom oraz znajomym, którzy mogą być narażeni na działania tego rodzaju oszustów.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony