Aktualności

Policyjne działania ,,Prędkość” – podsumowanie

Data publikacji 08.01.2018

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w miniony piątek prowadzili działania „Prędkość” na terenie naszego miasta i powiatu. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących limitów prędkości. W trosce o bezpieczeństwo ,,na drodze” działania będą kontynuowane.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w tym śmiertelnych. W związku z tym ostrołęccy policjanci aby zapobiec takim zdarzeniom drogowym prowadzili w dniu  5 stycznia bieżącego roku działania o nazwie "Prędkość".

Policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy w wybranych miejscach, również w tych wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas działań skontrolowano 65 pojazdów. Niestety 38 ze skontrolowanych kierowców nie zastosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości, zostali oni ukarani mandatami karnymi.  

Pamiętajmy, że zmieniły się warunki na drodze, dlatego prosimy wszystkich o odpowiedzialną jazdę i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków atmosferycznych.  

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dalsze działania już wkrótce.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęki

 

Powrót na górę strony