Aktualności

Reagujmy, kiedy widzimy obce osoby i samochody pod domem – włączajmy także systemy alarmowe nawet w ciągu dnia kiedy opuszczamy nasz dom

Data publikacji 11.01.2018

,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” to nie tylko hasło debat społecznych, ale też nasza właściwa reakcja np. na osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów, bądź też chodzą po klatkach schodowych i w rejonie bloków. Za każdym razem kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 29-760-14-24.

Bardzo często to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do  zatrzymania sprawców.

 

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany poinformujmy o tym policjantów.

 

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych  również powinny wzbudzić naszą czujność.

 

Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 29-760-14-24.

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które  wzbudzają nasze obawy.

 Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu naszego domu, czy mieszkania. Wychodząc z domu nawet w dzień,  jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać.

W przypadku opuszczania miejsca naszego zamieszkania na imprezy okolicznościowe np. wesele nasz dom powinniśmy zabezpieczyć szczególnie.  Poprośmy członków naszej rodziny o przenocowanie w nim w tym czasie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o  dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo.

 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony