Aktualności

Kolejny oszukany podczas internetowych zakupów – bądźmy ostrożni

Data publikacji 16.01.2018

Tym razem mieszkaniec naszego miasta stracił 1400 złotych. Dokonując tego typu transakcji wykazujmy się większą ostrożnością i powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeszcze raz podkreślamy, że najbezpieczniejszą formą zapłaty za dany towar, będzie ta ,, za pobraniem”.

Wczoraj do ostrołęckiej komendy policji zgłosił się 52 – letni mieszkaniec Ostrołęki, który oświadczył, że został oszukany na portalu aukcyjnym. Straty oszacował na kwotę 1400 złotych. W grudniu ubiegłego roku mężczyzna wylicytował na aukcji zegar ścienny. Należną kwotę wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto.

Według zapewnień osoby sprzedającej, która miała mieszkać na terenie województwa pomorskiego zegar miał być dostarczony przez jego kolegę, który będzie przejazdem w rejonie naszego miasta.

Jednak ostrołęczanin do dziś nie otrzymał zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.


Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony