Aktualności

Ciężarówka w rowie

Data publikacji 02.12.2016

Ponad godzinę trwały utrudnienia w miejscowości Dęby z powodu ciężarówki, która dziś w nocy wjechała do rowu. Policjanci z posterunku w Łysych w tym czasie wyznaczyli objazdy. W tej chwili ruch w miejscu zdarzenia odbywa się już bez zakłóceń.

Do zdarzenia doszło około godziny 1:30 w nocy. Według wstępnych ustaleń kierującym ciężarowym dafem z cysterną mieszkaniec powiatu siedleckiego jadąc drogą wojewódzką w - 647 w  Dębach w rejonie skrzyżowania z drogą w – 645 stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rów i zatrzymał się na poboczu. Cysterna pojazdu była pusta, a jej kierujący trzeźwy. W celu wyciągnięcia pojazdu potrzebny był sprzęt specjalistyczny i zablokowanie drogi.  W związku z tym w miejscu zdarzenia funkcjonariusze z posterunku policji w Łysych wyznaczyli objazd w Łysych przy ul. Ostrołęckiej oraz w  miejscowości Dęby  na skrzyżowaniu w kierunku m. Warmiak. Na chwilę obecną droga jest już całkowicie odblokowana, a ruch odbywa się płynnie.

Pamiętajmy, że wraz ze zmiana warunków atmosferycznych powinien zmienić się także styl naszej jazdy. Zdecydowanie  powinniśmy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odstęp od pojazdu jadącego przed nami. Zdjęcie ,,nogi z gazu” uchroni nas przed wypadkiem drogowym, a w najgorszym przypadku zminimalizuje skutki ewentualnego zdarzenia drogowego.


mł. asp. Tomasz Żerańśki

Ostrołęka

Powrót na górę strony