Aktualności

Trzy zatrzymane prawo jazdy w ramach działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 26.02.2018

Ostrołęccy policjanci w ubiegłą niedzielę prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych w sposób rażący przekraczali dozwoloną prędkość – zostały im zatrzymane prawo jazdy. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. 

Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 31 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h podczas działań trzem kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Jednocześnie przypominamy, że w takich warunkach, jakie mamy obecnie nawet dopuszczalna przepisami prędkość nie zawsze zapewni nam bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby dostosowywać prędkość do tego, co aktualnie dzieje się na drodze.  

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka

 

Powrót na górę strony