Aktualności

Kolejna wzorowa postawa obywatelska przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy

Data publikacji 06.12.2016

Dzięki prawidłowej reakcji mężczyzny udaremniono po raz kolejny jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kierujący polonezem miał w swoim organizmie ponad 2,2 promila alkoholu, nie posiadał też prawa jazdy.

Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu otrzymujemy od Państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii.

Wczoraj o godzinie 17:20 jeden z takich sygnałów odebrał dyżurny ostrołęckich policjantów. Na miejscu  policjanci zastali pojazd marki polonez zaparkowany na przejściu dla pieszych, zgłaszającego oraz kierowcę poloneza. Zgłaszający oświadczył, że poruszał się za polonezem, którego sposób jazdy wskazywał, że jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Ponadto auto poruszało się ,, zygzakiem” bez włączonych świateł. W pewnym momencie polonez zatrzymał się bez przyczyny na środku przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. 11 listopada – Inwalidów Wojennych. Zgłaszający 35 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego korzystając z okazji podszedł do poloneza i otworzył drzwi. Od kierującego było czuć wyraźnie alkohol.

W związku z tym zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i powiadamiając o sytuacji policję. Kierującym okazał się być 59 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Policjanci poddali nieodpowiedzialnego mężczyznę badaniu trzeźwości, niestety jego wynik badania to 2,2 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna chwiał się na nogach.

To jednak nie wszystko. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że  jego prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka lat temu. W zatrzymanym pojeździe oprócz kierującego znajdowały się dwie kobiety w wieku 65 i 28 lat, obydwie są również mieszkankami naszego powiatu. Druga z kobiet także była nietrzeźwa, posiadała w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Polonez został odholowany na parking strzeżony.  

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

 

Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony