Aktualności

Bezmyślność kierowcy omal nie przyczyniła się do tragedii - Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie decydujmy się na takie niebezpieczne zachowanie.

Data publikacji 12.03.2018

Mieszkaniec naszego powiatu spowodował zdarzenie drogowe. Mężczyzna był w tak głębokim w stanie upojenia alkoholowego, że nie mógł dmuchnąć w alkomat, a kontakt z nim był utrudniony, został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala. Badanie krwi wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu. Dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2019 roku. W najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj około godziny 17:15 dyżurny ostrołęckiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Białusny Lasek. Według osoby zgłaszającej samochód osobowy uderzył w drzewo.

Policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu na miejscu zdarzenia zastali uszkodzone audi, które  uderzyło w drzewo. Za kierownicą siedział 55 – letni mieszkaniec naszego powiatu.

 Od mężczyzny czuć było alkohol, wszelkie próby nawiązania z nim kontaktu okazały się bezskuteczne. Policjanci pomogli się mu wydostać z auta i w bezpiecznym miejscu oczekiwali na karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze kilkukrotnie podjęli próby badania jego trzeźwości alkomatem, jednak mężczyzna nie był w stanie poddać się takiemu badaniu.

Po dotarciu na miejsce karetki pogotowia mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.  

Badanie  krwi  wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu, jednak to nie wszystko. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu one zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu, posiadał natomiast sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2019 roku. Uszkodzone audi zostało odholowane na ,,policyjny” parking , a bezmyślny mieszkaniec naszego powiatu będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Jeszcze raz prosimy o wyobraźnie i odpowiedzialne zachowanie. Jedną chwilą możemy doprowadzić do tragedii i dramatu wielu osób. Pomyślmy nad tym, zanim zdecydujemy się na tak bezmyślne zachowanie.

Zastanówmy się jak nasze oraz naszych bliskich  życie będzie wyglądało, kiedy powodując wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym trafimy na wiele lat do więzienia.

Zbliża się coraz ładniejsza pogoda, wychodząc na ,,zakrapianego grilla” wcześniej zapewniajmy sobie bezpieczny powrót do domu, lub zamówmy taksówkę.

 

asp. Tomasz Żerański

 

 

 

Powrót na górę strony