Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 10.04.2018

Ostrołęccy policjanci, brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Wczoraj na terenie naszego miasta i powiatu ruchu drogowego”. Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

 

Niestety po stronie zarówno kierujących, jak i pieszych nie zabrakło osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 50 wykroczeń kierowców wobec rowerzystów. Ponadto trzech rowerzystów pokonywało oznakowane przejścia dla pieszych jadąc jednośladem, odnotowano także 6 pieszych przechodzących prze jednie w miejscach do tego niedozwolonych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Pamiętajmy, że pieszy w konfrontacji z pojazdem zawsze jest na ,,przegranej pozycji”, dlatego prosimy o dużą koncentrację podczas przekraczania jezdni nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony